Айкідо та діти - Айкідо Йосінкан - Івано-Франківськ

Перейти до вмісту

Головне меню:

Айкідо та діти

Дитяче айкідо добряче відрізняється від дорослого. На дитяче айкідо ви приводите своє маля, вирішуючи за нього. І тому треба осмислено приймати рішення, щоб через п’ять років не отримати замість подяки питання: «Татку, що я там робив?»

Крім того, треба бути готовим, що айкідо займе багато часу в житті вашого маляти. По перше, це тренування тричі на тиждень. І пропуски не вітаються.

По-друге, айкідо не обмежується спортивним залом. Філософія та світогляд айкідо непомітно та беззастережно потраплять у вашу домівку, і вам доведеться з’ясовувати в Гуглі, хто такий Шомен, а у неділю ввечері замість новин дивитися виконання кіхон досу рендзоку у виконанні вашого маляти. У вас на руках навіть можуть з’явитися синці, коли дитина почне відпрацьовувати прийоми. Коротше, справа серйозна. Може, все-таки краще футбол?

У дитячому айкідо дуже важливе  зацікавлення самої дитини. Якщо ви прийняли рішення віддати дитину на айкідо, походіть з ним по декільком залам, поговоріть з тренером. З’ясуйте, з якого віку дітей приймають саме в цій секції, чи практикуються літні семінари (це такий своєрідний табір, де дитина і відпочине, і потренується – а головне, буде віджиматися два тижні). У першу чергу спостерігайте за реакцією власної дитини. Якщо вона не може відірвати очей від тренера,  і вдома розпитує, коли підемо на айкідо – можна приймати рішення.

Справа в тому, що авторитет вчителя у дитячому айкідо – це найголовніше. Адже у айкідо вчаться не лише виконанню бойових технік. Тут навчають поваги, дисципліни, відповідальності. І емоційний контакт між учнем та учителем обов’язковий.
Одним словом, якщо вашій дитині сподобалось в додзьо – вона буде ходити. І вже ви будете казати: на вулиці до-ощ… може сьогодні пропустимо?
 
Чому може навчитися ваша дитина на айкідо (голос за кадром… крутити руки :) )  ну загалом, це не головне. В першу чергу заняття айкідо гарантують хорошу поставу. Як казали давні японці: «Самурай – це рівна спина і прямий погляд». А рівна спина – це запорука здоров’я на все життя. Другий плюс – дитина навчиться дисципліні. Щось не подобається? Віджимайся! Самому влаштувати дитині армійський режим не виходить… жалко. А у бойових мистецтвах дисципліна – центр усього. Пізніше вона знадобиться в усіх сферах життя. Можна буде писати у резюме: особисті риси – дисциплінований, займався бойовими мистецтвами. І вашого сина кругом будуть брати.

Айкідо привчає до концентрації. Це не те банальне сидіння, коли:  - набридло робити геометрію! – а я сказала, сиди і пиши! Є таке гарне російське слово: «усидчивость». Ні, з концентрацією справа значно глибше. Базові рухи в айкідо можна засвоювати роками, осягати глибоко, рівень за рівнем.
Багаторазове повторювання прийомів привчає до концентрації. А ще привчає до відповідальності за свої вчинки, адже коли робиш прийом «як попало», ти ризикуєш травмуватися сам і травмувати партнера. Не вийде виконувати прийом  і думати «о птічках». Тут один закон - тотальність.

У айкідо немає змагань. Це його філософія. Тому ваша дитина не стане чемпіоном світу з айкідо. Чому немає змагань? Тому що айкідок однаково поважає всіх – і старшого учня, і новачка, який ще не встиг придбати догі. Тут немає відмінників і лузерів. Тут люди ідуть по Шляху.

Мені здається, коли дитина кілька років прозаймається айкідо, вона стає більш серйозною та більш впевненою у собі. На айкідо можна добре навчитися спілкуватися з однолітками. Адже на тренуванні майже вся робота проходить в парах. А коли ти кидаєш партнера об татамі, не спілкуватися з ним ніяк не вийде. Це міцний початок дружби –кидати одне одного об татамі. Я думаю, це на все життя.

У молодшій та середній школі у хлопців виникає природна потреба битися. Настане етап, коли хтось комусь дасть у носа. І в цих напівдитячих розборках ваша дитина зможе за себе постояти. Це суттєво.

Айкідо додасть дитині серйозності, впевненості, уміння іти до кінця. Але кожному айкідо дає щось своє. Розуміння власної сили, хороша компанія та вміння віджиматися за наказом старшого – це риси, які сформують особистість яскравою та сильною.

Любіть свою дитину. І якщо їй підійде айкідо – допомагайте їй. І любіть ще більше. Може так статися, що потім вона виросте, і скаже: тату, тепер я все вирішую сама. Але любити все одно необхідно.


Ольга Блік.


За матеріалами сайту
http://www.aikido.ua

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню